FORUM
Ris, ros, diskussioner, mm ...
DmD-SHOP
Afsender:Klaus K
Email:kk@dmd.dk
Emne:Om at være anderledes ...
Tekst:
Hej Mia - Vi har indtil nu bevidst fravalgt myspace.com fordi det ikke har nogen opmærksomhedseffekt, hvis alle gør det samme = nemlig at være synlige på myspace.com

Vi vil gerne gøre en forskel. At være lidt anderledes (uden at det skal være for hysterisk) - det er lige os ;-)

Den pris vi må betale for at være anderledes er fx. ved ikke at have en profil på myspace.com. Det kan være vi ændrer på det en dag (hvis vi synes publikum forsvinder fra os), men lige nu passer det os fint at være hvor vi er - nemlig lige her på dmd.dk - samt på alle andre af vores fans' private hjemmesider.

Stor set alle folk i DK ved, hvor de skal gå hen, hvis de vil beskæftige sig med DmD, og der er så vidt vi kan se ingen grund til at at proppe os selv ned i halsen på dem, der ikke er interesserede.

Sådan ser vi på det lige nu. Det kan være vi ændrer på det senere ... håber det er svar nok

Højt humør Klaus K.



Dit navn:
Din email:
Overskrift:
Din tekst:




Oversigt alle rum